Помилка №1 Використання неправильної зубної щітки

Якщо ви змушені широко відкривати рот при використанні зубної щітки — значить вона завелика. Ручка повинна бути максимально зручною, так щоб вам приємно було нею користуватися. Якщо ви старанно чистите зуби звичайною зубною щіткою, то електрична вам не потрібна. 

Помилка №2 Вибір неправильної щетини
Не важливо, чи щетинки під кутом чи прямі. Більш важлива жорсткість. Зубні щітки з твердою жорсткою щетиною показані при схильності до утворення каменя та нальоту. Але якщо ви не вмієте чистити правильно зуби то можете травмувати ясна та пошкодити зубну емаль. У більшості випадків підходять щетинки середньої жорсткості. Не раджу натуральні щетинки, тому що вони накопичують на собі бактерії.

Помилка №3 Чищення зубів недостатньо часто, чи недостатньо довго
Зуби потрібно чистити 2 рази на день, а найкраще 3. За цей час на зубах не встигає утворитись наліт який може викликати запалення ясен та карієс. Зуби потрібно чистити хоча би 2 хвилини а найкраще 3 хвилини. 

Помилка №4 Чищення зубів надто сильно і надто часто
Чистити зуби тричі на день це ідеально, якщо робити це частіше є ризик викликати подразнення ясен та їх опускання (рецесію).
При надто інтенсивному та жорсткому чищенні є висока ймовірність протирання емалі та винекнення пришийкових клиноподібних дефектів емалі.

Помилка №5 Неправильне чищення зубів
Горизонтальні рухи зубної щітки викликають клиновидні дефекти емалі та рецесію ясен. Щетина повинна бути на лінії ясен під кутом 45% Рухи мають бути чіткі від ясен до верхівки зуба. Чистити потрібно всі поверхні зуба.

Помилка №6 Починати чистити весь час з одного місця
Починаючи чистити зуби в одному місці завжди завершуєте в іншому. В кінці процесу людина переважно лінується і недочищає цю ділянку. Тому кожен раз, коли чистите зуби, починайте з нового місця.

Помилка №7 Пропускання деяких поверхонь зуба 

Багато людей забувають чистити всі поверхні зуба, тому часто пропускають внутрішню поверхню нижніх зубів. На цій поверхні утворюється камінь і наліт. Тому будьте уважні.

Помилка №8 Не споліскувати щітку після чищення
Якщо не споліскувати зубну щітку після чищення, то на ній розмножуються бактерії, які при наступному чищенні ви кладете назад до рота. Тому завжди споліскуйте зубну щітку після кожного чищення зубів.

 Помилка №9 Зберігати зубну щітку вологою
Якщо щитина постійно волога то на ній розмножуються бактерії, крім тога вона змінює свою форму. Щітка повинна знаходитись вертикально у стакнчику щетиною вверх.

Помилка №10 Рідко змінювати зубну щітку
Щітку потрібно міняти кожні 3-4 місяці залежно від ступеня зношення щетинок. Якщо цього не робити зубна щітка втрачає свою ефективність.