Пацієнти на прийомі у стоматолога часто ставлять запитання щодо домашнього догляду за зубами і яснами. Адже відвідування стоматолога зараз задоволення не бюджетне. І люди хочуть дізнатися як самостійно проводити якісну профілактику порожнини рота.

Якщо ви під час чищення зубів виявили, що спльовуєте рожеву слину, а в дзеркалі бачите насичено червоний край ясен, який «поповз» вгору, оголивши зуб. Друзі стали помічати, що під час розмови з вами почав з’являтися неприємний запах.

Це симптоми пародонтиту, що почався. Проблема в тому, що коли ви помітили ці ознаки – недуга вже досить розвинулася. Пора відвідати стоматолога.

У цій статті ви дізнаєтеся шість чарівних кроків, які допоможуть у домашніх умовах самотужки поліпшити стан ваших ясен і навіть призупинити розвиток хвороби на початковій стадії.

Кроки для свіжого дихання
1 крок: Зубна щітка

Необхідно придбати «правильну» зубну щітку. Це щітка середньої жорсткості, якою треба користуватися з досить сильним натисканням. Відмінно прибирають біоплівку із зубів, навіть у важкодоступних місцях, ультразвукові щітки. Зазвичай у них вбудований датчик тиску на зубний ряд. У стадії загострення пародонтиту не рекомендується користуватися щітками з насадкою, що крутиться. Пародонт ослаблений, пухкий і кругова зв’язка зуба може пошкодитися. А також у місцях, де зуб оголився, є ризик виникнення пришийкових дефектів.

2 крок: Підбір пасти

Хороший ефект дає паста «Пародонтакс». Її можна чергувати з іншими пастами, щоб не було звикання до лікувального інгредієнта.

3 крок: Пальцевий масаж

Один із патогенних чинників виникнення пародонтиту є застій крові в капілярах ясен. Тому дуже корисний внутрішньоротовий пальцевий масаж ясен. Не змиваючи пасту, робіть кругові рухи по яснах з достатнім натиском. 1-2 хвилини достатньо.

4 крок: Зубний флос

На допомогу щітці рекомендується застосовувати зубний флос (нитку).

Опрацьовувати треба кожен міжзубний простір.

5 крок: іригатор

Іригатор – це прилад, який подає струмінь води або ополіскувача (залежно від того, чим заправите) в міжзубний простір. При цьому зменшуються застійні явища в яснах, відбувається стимуляція судин, збільшення припливу кисню до тканин, масаж пародонту.

6 крок: Ополіскувач для порожнини рота

Ополіскувачі діють протизапально, дезодорують і загоюють тканини. Можна ним заправити іригатор і подавати на ясна під тиском. Ефект тільки збільшиться.

У підсумку, витративши вранці і ввечері на догляд за собою на 2-3 хвилини більше, ви здорово допоможете своєму пародонту. І дуже здивуєте свого стоматолога відмінним станом ясен. Будьте здорові! Стоматологічний центр «КРИСТАЛ ЕСТЕТ».